KEMET CKC21C512MJGAC7210
Part No.:
CKC21C512MJGAC7210
Description:
KC-LINK 2220 5.1NF 1700VDC C0G
Shipping
CKC21C512MJGAC7210 Information
Series:
KC Link Comm C0G
Capacitance:
5100 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
1700V (1.7kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)