KEMET CKC21C473KWGACAUTO
Part No.:
CKC21C473KWGACAUTO
Description:
KC-LINK 2220 47NF 650VDC C0G
Shipping
CKC21C473KWGACAUTO Information
Series:
KC Link Auto C0G
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
650V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.061" (1.55mm)