KEMET CKC18X752JWGACAUTO
Part No.:
CKC18X752JWGACAUTO
Description:
KC-LINK 1812 7.5NF 650VDC C0G
Shipping
CKC18X752JWGACAUTO Information
Series:
KC Link Auto C0G
Capacitance:
7500 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
650V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)