KEMET CKC18X512GCGACAUTO
Part No.:
CKC18X512GCGACAUTO
Description:
KC-LINK 1812 5.1NF 500VDC C0G
Shipping
CKC18X512GCGACAUTO Information
Series:
KC Link Auto C0G
Capacitance:
5100 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)