KEMET CKC18X472KDGAC7210
Part No.:
CKC18X472KDGAC7210
Description:
KC-LINK 1812 4.7NF 1000VDC C0G
Shipping
CKC18X472KDGAC7210 Information
Series:
KC Link Comm C0G
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)