KEMET CKC18X183GCGAC7210
Part No.:
CKC18X183GCGAC7210
Description:
KC-LINK 1812 18NF 500VDC C0G
Shipping
CKC18X183GCGAC7210 Information
Series:
KC Link Comm C0G
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
500V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.061" (1.55mm)