KEMET CKC18C273GWGAC7800
Part No.:
CKC18C273GWGAC7800
Description:
KC-LINK 1812 27NF 650VDC C0G
Shipping
CKC18C273GWGAC7800 Information
Series:
KC Link Comm C0G
Capacitance:
0.027 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
650V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)