Vishay Sfernice CHP2010K3001GBT
Part No.:
CHP2010K3001GBT
Description:
CHP 2010 100PPM 3K 2% B TR
Shipping
CHP2010K3001GBT Information
Resistance:
3 kOhms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
1W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.198" L x 0.104" W (5.03mm x 2.64mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.63mm)