Vishay Sfernice CHP2010K2700GBT
Part No.:
CHP2010K2700GBT
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Category:
Chip Resistor - Surface Mount
Package:
2010 (5025 Metric)
Description:
CHP 2010 100PPM 270U 2% B TR
Shipping
CHP2010K2700GBT Information
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Series:
CHP
Package/Case:
2010 (5025 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Resistance:
270 Ohms
Tolerance:
±2%
Power (Watts):
1W
Composition:
Thick Film
Features:
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:
Ratings:
2010
Size / Dimension:
0.198" L x 0.104" W (5.03mm x 2.64mm)
Height - Seated (Max):
0.025" (0.63mm)