Sensata-Airpax CER1-1REC4C-52-40.0-D-01-T
Part No.:
CER1-1REC4C-52-40.0-D-01-T
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Shipping
CER1-1REC4C-52-40.0-D-01-T Information
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
CER
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
40A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V