Sensata-Airpax CEGZX6-1-52-16.0-AG-03-V
Part No.:
CEGZX6-1-52-16.0-AG-03-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER
Shipping
CEGZX6-1-52-16.0-AG-03-V Information
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
CEG
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
16A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V