Sensata-Airpax CEG6-1-53-2.50-01-V
Part No.:
CEG6-1-53-2.50-01-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 2.5A
Shipping
CEG6-1-53-2.50-01-V Information
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
CEG
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
2.5A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V