Sumida America Components Inc. CDRH125L125NP-680MC
Part No.:
CDRH125L125NP-680MC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 68UH 2.05A 131MOHM SMD
Shipping
CDRH125L125NP-680MC Information
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
CDRH125/L125
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.05 A
Current - Saturation (Isat):
2.02A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
131mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)