Sumida America Components Inc. CDRH125L125NP-2R7NC
Part No.:
CDRH125L125NP-2R7NC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 2.7UH 7.4A 12.8MOHM SM
Shipping
CDRH125L125NP-2R7NC Information
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
CDRH125/L125
Package/Case:
Nonstandard
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
2.7 µH
Tolerance:
±30%
Current Rating (Amps):
7.4 A
Current - Saturation (Isat):
10.2A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
12.8mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)