KEMET CDR31BX392BKUS7185
Part No.:
CDR31BX392BKUS7185
Description:
CAP CER 3900PF 100V BX 0805
Shipping
CDR31BX392BKUS7185 Information
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BX
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)