KEMET CDR31BP680BKUS7185
Part No.:
CDR31BP680BKUS7185
Description:
CAP CER 68PF 100V BP 0805
Shipping
CDR31BP680BKUS7185 Information
Capacitance:
68 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
BP
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)