KEMET CDR01BX152BKUS7185
Part No.:
CDR01BX152BKUS7185
Description:
CAP CER 1500PF 100V BX 0805
Shipping
CDR01BX152BKUS7185 Information
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Failure Rate:
S (0.001%)
Size / Dimension:
0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)