Sumida America Components Inc. CDPQ2419NP-4R7LB-AL73
Part No.:
CDPQ2419NP-4R7LB-AL73
Shipping
CDPQ2419NP-4R7LB-AL73 Information
Series:
CDPQ2419
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
28 A
Current - Saturation (Isat):
72A
DC Resistance (DCR):
2.86mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
1.043" L x 0.984" W (26.50mm x 25.00mm)
Height - Seated (Max):
0.787" (20.00mm)