Sumida America Components Inc. CDPQ2417NP-2R2MB
Part No.:
CDPQ2417NP-2R2MB
Shipping
CDPQ2417NP-2R2MB Information
Series:
CDPQ2417
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
30 A
Current - Saturation (Isat):
100A
DC Resistance (DCR):
2.05mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
1.083" L x 1.043" W (27.50mm x 26.50mm)
Height - Seated (Max):
0.709" (18.00mm)