Sumida America Components Inc. CDEP145NP-6R1MC-170
Part No.:
CDEP145NP-6R1MC-170
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Description:
FIXED IND 6.1UH 9.5A 10.8MOHM SM
Shipping
CDEP145NP-6R1MC-170 Information
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Series:
CDEP145
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
6.1 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
9.5 A
Current - Saturation (Isat):
10.4A
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
10.8mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.571" L x 0.571" W (14.50mm x 14.50mm)
Height - Seated (Max):
0.236" (6.00mm)