Bourns Inc. CC322522A-6R8K
Part No.:
CC322522A-6R8K
Description:
FIXD IND 6.8UH 700MA 580MOHM SMD
Shipping
CC322522A-6R8K Information
Inductance:
6.8 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
700 mA
Current - Saturation (Isat):
500mA
DC Resistance (DCR):
580mOhm Max
Q @ Freq:
8 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:
35MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)