Bourns Inc. CC322522A-470K
Part No.:
CC322522A-470K
Description:
FIXED IND 47UH 270MA 4.8 OHM SMD
Shipping
CC322522A-470K Information
Inductance:
47 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
270 mA
Current - Saturation (Isat):
205mA
DC Resistance (DCR):
4.8Ohm Max
Q @ Freq:
20 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
11MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)