Bourns Inc. CC322522A-3R3K
Part No.:
CC322522A-3R3K
Description:
FIXD IND 3.3UH 950MA 320MOHM SMD
Shipping
CC322522A-3R3K Information
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
950 mA
Current - Saturation (Isat):
750mA
DC Resistance (DCR):
320mOhm Max
Q @ Freq:
8 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:
55MHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
7.96 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)