Bourns Inc. CC322522A-100K
Part No.:
CC322522A-100K
Manufacturer:
Bourns Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
FIXED IND 10UH 600MA 890MOHM SMD
Shipping
CC322522A-100K Information
Manufacturer:
Bourns Inc.
Series:
CC322522A
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±10%
Current Rating (Amps):
600 mA
Current - Saturation (Isat):
450mA
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
890mOhm Max
Q @ Freq:
15 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:
28MHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test:
2.52 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
3225
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.087" (2.20mm)