YAGEO CC1210KKX7R8BB226
Part No.:
CC1210KKX7R8BB226
Description:
CAP CER 22UF 25V X7R 1210
Shipping
CC1210KKX7R8BB226 Information
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.106" (2.70mm)