YAGEO CC0603ZRY5V9BB103
Part No.:
CC0603ZRY5V9BB103
Description:
CAP CER 10000PF 50V Y5V 0603
Shipping
CC0603ZRY5V9BB103 Information
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
-20%, +80%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-30°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.90mm)