YAGEO CC0402KRX5R7BB473
Part No.:
CC0402KRX5R7BB473
Description:
CAP CER 0.047UF 16V X5R 0402
Shipping
CC0402KRX5R7BB473 Information
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)