YAGEO CC0201KRX7R7BB331
Part No.:
CC0201KRX7R7BB331
Description:
CAP CER 330PF 16V X7R 0201
Shipping
CC0201KRX7R7BB331 Information
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)