YAGEO CC0201KRX7R6BB332
Part No.:
CC0201KRX7R6BB332
Description:
CAP CER 3300PF 10V X7R 0201
Shipping
CC0201KRX7R6BB332 Information
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)