YAGEO CC0100KRX7R7BB101
Part No.:
CC0100KRX7R7BB101
Description:
CAP CER 100PF 16V X7R 01005
Shipping
CC0100KRX7R7BB101 Information
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)