YAGEO CC0100JRNPO7BN270
Part No.:
CC0100JRNPO7BN270
Description:
CAP CER 27PF 16V C0G/NPO 01005
Shipping
CC0100JRNPO7BN270 Information
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)