YAGEO CC0100CRNPO8BN4R7
Part No.:
CC0100CRNPO8BN4R7
Manufacturer:
YAGEO
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 4.7PF 25V C0G/NP0 01005
Shipping
CC0100CRNPO8BN4R7 Information
Manufacturer:
YAGEO
Series:
CC
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
4.7 pF
Tolerance:
±0.25pF
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
01005 (0402 Metric)
Size / Dimension:
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.009" (0.22mm)