KEMET CBR05C110GAGAC
Part No.:
CBR05C110GAGAC
Description:
11.0PF 250V
Shipping
CBR05C110GAGAC Information
Series:
CBR05 SMD RF C0G
Capacitance:
11 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0505 (1313 Metric)
Size / Dimension:
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)