KEMET CBR02C220F3GAC
Part No.:
CBR02C220F3GAC
Description:
CAP CER 22PF 25V C0G/NP0 0201
Shipping
CBR02C220F3GAC Information
Series:
CBR-SMD RF C0G
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Package / Case:
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.013" (0.33mm)