KEMET CAS26C560JAGFC
Part No.:
CAS26C560JAGFC
Description:
SFTY 2211 56PF X1 250 / Y2 250 C
Shipping
CAS26C560JAGFC Information
Capacitance:
56 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250VAC
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)