KEMET CAS26C331MAGFC
Part No.:
CAS26C331MAGFC
Description:
SFTY 2211 330PF X1 250 / Y2 250
Shipping
CAS26C331MAGFC Information
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250VAC
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.224" L x 0.110" W (5.70mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)