KEMET CAS21C152JARFC
Part No.:
CAS21C152JARFC
Description:
SFTY 2220 1.5NF X1 250 / Y2 250
Shipping
CAS21C152JARFC Information
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250VAC
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)