KEMET CAS21C123KARGC
Part No.:
CAS21C123KARGC
Description:
SFTY 2220 12NF X2 250 X7R 10%
Shipping
CAS21C123KARGC Information
Capacitance:
0.012 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250VAC
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X2
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)