KEMET CAS18C472JARGC
Part No.:
CAS18C472JARGC
Description:
SFTY 1812 4.7NF X2 250 X7R 5%
Shipping
CAS18C472JARGC Information
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X2
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)