KEMET CAS18C270GAGGC
Part No.:
CAS18C270GAGGC
Description:
SFTY 1812 27PF X2 250 C0G 2%
Shipping
CAS18C270GAGGC Information
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X2
Size / Dimension:
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)