KEMET CAS17C270FAGFC
Part No.:
CAS17C270FAGFC
Description:
SFTY 1808 27PF X1 250 / Y2 250 C
Shipping
CAS17C270FAGFC Information
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
250VAC
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Size / Dimension:
0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.061" (1.55mm)