KEMET CAN21X223MAGACTU
Part No.:
CAN21X223MAGACTU
Description:
CAP CER 2220
Shipping
CAN21X223MAGACTU Information
Series:
CAN SMD Indust 250
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)