KEMET CAN21C334JARACTU
Part No.:
CAN21C334JARACTU
Manufacturer:
KEMET
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Description:
CAP CER 2220
Shipping
CAN21C334JARACTU Information
Manufacturer:
KEMET
Series:
CAN SMD Indust X7R
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Low ESR
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)