KEMET CAN19X332KAGACTU
Part No.:
CAN19X332KAGACTU
Description:
CAP CER 1825
Shipping
CAN19X332KAGACTU Information
Series:
CAN SMD Indust 250
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Package / Case:
1825 (4564 Metric)
Size / Dimension:
0.181" L x 0.252" W (4.60mm x 6.40mm)