KEMET CAN19X332JAGACTU
Part No.:
CAN19X332JAGACTU
Shipping
CAN19X332JAGACTU Information
Series:
CAN SMD Indust 250
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.181" L x 0.252" W (4.60mm x 6.40mm)