KEMET CAN19X274KARACTU
Part No.:
CAN19X274KARACTU
Shipping
CAN19X274KARACTU Information
Series:
CAN SMD Indust X7R
Capacitance:
0.27 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250VAC
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.181" L x 0.252" W (4.60mm x 6.40mm)