KEMET C751U472MYVDBAWL50
Part No.:
C751U472MYVDBAWL50
Description:
CAP CER 4.7NF X1/Y2 400V/250V
Shipping
C751U472MYVDBAWL50 Information
Series:
C700KJY SFTY X1-400 Y2-250
Packaging:
Bag
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
X1, Y2
Size / Dimension:
0.472" Dia (12.00mm)
Height - Seated (Max):
0.630" (16.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)