KEMET C731U332MZVDBA7317
Part No.:
C731U332MZVDBA7317
Description:
CAP CER 3.3NF X1/Y2 440V/300V
Shipping
C731U332MZVDBA7317 Information
Series:
C700KJY SFTY X1-440 Y2-300
Packaging:
Cut Tape (CT)
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
440VAC
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.551" (14.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)