KEMET C731U332MYVDBAWL50
Part No.:
C731U332MYVDBAWL50
Description:
CAP CER 3.3NF X1/Y2 400V/250V
Shipping
C731U332MYVDBAWL50 Information
Series:
C700KJY SFTY X1-400 Y2-250
Packaging:
Bag
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
400VAC
Temperature Coefficient:
Y5V (F)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max):
0.551" (14.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.394" (10.00mm)