KEMET C722U471MWWDAAWL25
Part No.:
C722U471MWWDAAWL25
Description:
CAP CER 470PF 760VAC RADIAL
Shipping
C722U471MWWDAAWL25 Information
Packaging:
Bulk
Capacitance:
470 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
440VAC
Temperature Coefficient:
Y5U (E)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.492" (12.50mm)